Szczecin jest piękny

Postanowiłem napisać pozytywnie o Szczecinie. Trzeba  wspierać to miasto, bo tłumaczenie: Szczecin jest piękny – ma sens.

Tak należy powiedzieć: Szczecin jest piękny. Otoczony wodą i zielenią, zanurzony w parki oparty o dwie puszcze. Gdy opuścimy wnętrze samochodu lub wyszedłszy z biura (tłumaczeń, oczywiście) wybierzemy spacer zamiast tramwaju, możemy ujrzeć  wiele urokliwych miejsc nawet w drodze do domu. Należy szukać pozytywnych stron każdej sytuacji, a ponieważ mieszkałem w Szczecinie przez szereg lat, nauczyłem się radości w obcowaniu ze szczecińską przyrodą, jakąż miłą i wdzięczną w kontakcie.  To w życiu cieszy jak mało co.

Być może Szczecin przegrywa w zestawieniu z Poznaniem pod względem zasobów naukowych czy prężności i pracowitości mieszkańców, ale cóż to może znaczyć, bo jak nie my to kto, a poza tym nie samą pracą człowiek żyje, jak głosiły bilboardy reklamujące Szczecin w Poznaniu.

zatrudnię szczecinianina

Była to głośna sprawa, gdyż najpierw Poznań „zaatakował” reklamą „Szczecinianina zatrudnię od zaraz”, a miasto Gryfa odcięło się powyższym.  Trzeba się czasem oderwać od pracy, na przykład od tłumaczenia – i zrelaksować całkowicie, a gdzie się tak nie oderwiesz od rzeczywistości jak nie na łonie natury? Albo na naturalnym łonie?

szczecin odpowiada poznaniowi

Przejdźcie się po mieście, wyjdźcie poza centrum, Może Szczecin przegrał z Wrocławiem rywalizację o miano stolicy kultury, ale po co to komu. Jakaś kultura, o czym tu mowa? Ważne że wiemy iż w roku 2250 Szczecin będzie stolicą kultury! Nauczymy wszystkich co czego nie służy chodnik. Ale nie wszystkich to dotyczy, o nie.

Możesz pośmiać się w kąciku: tłumaczenia w Szczecinie na wesoło.

Choć zrewidować należy swoje sądy, bo ostatnie działania w Filharmonii Szczecińskiej pokazują, jak wiele można zdziałać w obszarze kultury wysokiej szczecińskiej. Prężnie zarządzana, jasna, dosłownie i alegorycznie, plama na mapie kulturalnej metropolii. Wielka europejska architektura w naszym polskim Szczecinie i wielka sprawa dla kultury szczecińskiej.

filharmonia szczecińskaźródło: mierzyn24.pl

Tak więc, gdy idziesz lub biegniesz, można podziwiać piękne krajobrazy nietkniętej ludzką pracą natury. Na przykład egzotycznie dziurawe od piętnastu lat chodniki w centrum, 100 metrów od Urzędu Miasta… Oj, ale miało być pozytywnie.  Więc idźmy dalej do Parku,. Jak tu pięknie! Ile kwiatów!

Napisz odpowiedź