książki do języka niemieckiego

german-flag-200Tu chcemy zaprezentować  przykładowe książki do języka niemieckiego , czyli do jego nauki.

Książek do nauki języka niemieckiego jest wydawanych zdecydowanie mniej, nie tylko w naszym kraju, lecz na całym świecie. W krajach D-A-CH, czyli Niemczech, Austrii i Szwajcarii, mieszka gros osób niemieckojęzycznych. W ostatnim wymienionym kraju tylko w kantonie niemieckim , bo część Szwajcarów mówi po włosku, francusku czy gryzońsku (tzn. retoromańsku). Dobrze, że nie po walońsku…  Ale tak na poważnie, potencjał gospodarczy i ilość kontaktów międzyludzkich czy biznesowych omawianych w języku niemieckim jest mniejsza, niż po angielsku.

Dlatego skromniejsza jest oferta wydawnicza niemieckojęzyczna, bo ilość uczących się niemieckiego jest wielokrotnie niższa. I nic się tu nie zmieni, być może następne pokolenie uczyć się będzie języka chińskiego lub hindu.

Jakie książki do niemieckiego najczęściej widzimy na kursach czy w szkole?

Pingpong neu to jedna z tych serii książek, jest podręcznikiem motywującym młodzież do nauki języka niemieckiego. Wydawcą jej jest Hueber Verlag. Posiadamy w Polsce wydawnictwa rodzime, które wydają od lat książki do nauki niemieckiego. Język niemiecki z polską książką, albo z podręcznikiem niemieckim . Dylemat? Wybrać Hueber Verlag, czy nasz WSiP, albo Wydawnictwo Szkolne PWN…

Przykłady książkowe- na razie jest tylko tyle , ale będzie ich więcej:

Komentarze są wyłączone, ale trackbacki and pingbacki są włączone.