Alles Klar- język niemiecki

Polski kurs niemieckiego

Tym razem omawiamy polski kurs języka niemieckiego. Czy jest on udaną propozycją?

Podręcznik polskiego wydawnictwa WSiP z ćwiczeniami dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum (wraz z płytą CD, co już jest chyba standardem). Kontynuacja podręcznika Alles klar 1A, przewidzianą na trzeci semestr nauki.

Zawiera osiem rozdziałów tematycznych,  króre poruszają ważne i aktualne zagadnienia z obszaru zainteresowania młodzieży w wieku licealnym.

I to widać w tej polskiej propozycji dla uczących się języka niemieckiego. Tematyka nieco jest ukierunkowana na młode pokolenie. Podobnie jak w niemieckim podręczniku do niemieckiego, czyli Pingpong Neu. Porównajmy te dwa kursy ze sobą.

Maturalna znajomość języka niemieckiego

Poza materiałem pierwszej części, podręcznik jest wzbogacony o tak zwane stymulusy , które mają za zadanie przygotowanie do egzaminu maturalnego, a  także ćwiczenia komunikacyjne typu: pro-contra. Uczeń znajdzie tutaj również dużo oryginalnych tekstów , zaczerpniętych z młodzieżowej prasy niemieckojęzycznej i Internetu, informacje kulturowe oraz wiele ćwiczeń aktywizujących, jak ankiety i dyskusje.

W rozdziale ósmym znajduje się krótkie wprowadzenie do literatury niemieckiej w postaci najbardziej znanych bajek braci Grimm. Wszystkie zadania zostały zrealizowane według najnowszych zaleceń metodycznych, opracowanych przez Komisje Europejską. Ćwiczenia, stanowiące integralną cześć podręcznika, ułatwiają systematyczna kontrolę postępów ucznia w nauce języka. Zaletą tego podręcznika, oprócz jego atrakcyjnej ceny,  jest jego wysoki poziom edytorski.

Ciekawostką znalezioną w sieci jest fakt, że istnieje wersja czeska podręcznika do języka niemieckiego. Oto dowód:

niemiecki i tłumaczone języki– urocze, prawda? Zakladni uroven. Ccokolwiek to znaczy, w tłumaczeniu na polski.

Zgodnie z potrzebami współczesnych nastolatków nacisk położony został na aktywną znajomość języka niemieckiego. Alles klar umożliwi uczniom sprawne porozumiewanie się w wielu sytuacjach życia codziennego i pozwoli skutecznie przygotować się do matury. (z recenzji nauczyciela)  .

 

2 komentarze

 1. Ja
  Ja z | | Odpowiedz

  Napiszcie więcej o książkach do nauki języka niemieckiego – wrzesięń się przybliża

 2. ANNA
  ANNA z | | Odpowiedz

  Jak udzielać korepetycji z niemieckiego, Szczecin
  Witam!
  Miałem problemy z studiowaniem języka niemieckiego, zawsze brakowało praktyki. I pewnego razu znalazłam Preply.
  ………….link usunięty-reklama………………………
  Ogromny wybór, możliwość korepetycji z języka niemieckiego online z nośnikami mowy „native speaker”. Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają różne rabaty, można otrzymać lekcje nawet za darmo!
  Również ogromny i najszerszy wybór korepetycji dla dzieci i biznesowy język dla firm.
  Indywidualne podejście.
  Wykwalifikowani wykładowcy w Szczecinie!
  nauka przez Skype jest bardzo efektywna !
  Rezultat nie zmusi czekać!
  Polecam bardzo !

Napisz odpowiedź