książki do języka angielskiego

książki do nauki angielskiegoKsiążki do języka angielskiego, czyli głównie służące do jego nauki. W tym dziale pragnęlibyśmy ukazać przynajmniej część znanej nam literatury, z działu nauki języka angielskiego.

Tłumacz angielskiego czy w Poznaniu czy to w Krośnie, na pewno  zna. Onegdaj się z nich uczyli, albo może prowadzą według nich lektoraty,  te książki do języka angielskiego dość dobrze. Na dzień dzisiejszy możemy pochwalić się opisami następujących pozycji:

Jakie wydawnictwa wydają serie książkowe do nauki języka angielskiego? Można zażartować: angielskie. Ale to nie do końca prawda, bo szacowne wydawnictwo Longman o przedługiej historii, należy do amerykańskiego koncernu Pearson. W Wielkiej Brytanii za to mamy : Oxford University Press, Macmillan, natomiast Cambridge University Press należy do niemieckiego koncernu Klett.

Jakie wydawnictwa książek do nauki angielskiego działają w Polsce?

To najwięksi gracze na rynku wydawnictw. W Polsce uczymy się w szkołach z podręczników wydawanych częściowo w naszym kraju, mowa o seriach językowych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych  WSiP, jednak co ciekawe, powstają one w kooperacji z Oxfordem.

Ciekawa wydaje się być historia wygranej raczej konkurencji przez te książki do kursów ogólnych angielskiego wydawnictwa Longman, trochę o przyczynach takiego stanu rzeczy pisze autor na stronie – Cutting Edge kurs językowy, tniemy do kości. Czy chodziło o ceny czy tylko jest to aluzja do tytułu tej znanej serii podręczników do języka angielskiego?

Zajrzyj też do rozdziału tematycznego książki do nauki języka niemieckiego.

Napisz odpowiedź